Pizza - przysmak Włoch

Najlepsza pizza we Włoszech

Włochy to niewątpliwie idealny kierunek dla miłośników jedzenia. Zwłaszcza dla tych, dla których podstawowym daniem lub chociażby jednym z bardziej ulubionych jest pizza. To właśnie z tego kraju bowiem wywodzi się to znane na całym świecie danie, które można zamówić już niemal wszędzie. Jednakże to we Włoszech pizza smakuje najlepiej! A gdzie dokładnie można zjeść jej najsmaczniejsze wersje? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Do jakich restauracji we Włoszech koniecznie należy zajrzeć?

Będąc w Rzymie przede wszystkim trzeba odwiedzić Pizzerię Loffredo. Miejsce to wyróżnia domowa atmosfera, bowiem od lat prosperuje ono jako rodzinny biznes. Zakątek ten ulokowany jest na ulicy Via Vestricio Spurinna, a otwarty jest codziennie od południa. To naprawdę klimatyczne miejsce, które kusi zapachami. W tym samym mieście czeka również Zizzi Pizza (pomiędzy przystankami metra Vittorio Emanuele oraz Cavour), a także De Remo. Choć ta ostatnia bardziej przypomina jadłodajnię – naprawdę warto skusić się tu na obiad.

W Palermo natomiast na miłośników włoskiej pizzy czeka Pizzeria Frida. Warto jednak pamiętać o rezerwacji, bo nie tak łatwo dostać stolik w tym miejscu. Zwłaszcza, że można tu zakosztować zarówno klasycznej pizzy na cienkim i chrupiącym cieście, czy poprosić o wersję bardziej puszystą. Specjalnością lokalu jest zaś pizza kwadratowa z serem zapieczonym na brzegach.

Mówiąc o najlepszej włoskiej kuchni trudno nie wspomnieć o Neapolu. W mieście tym czekają takie zakątki jak Pizzeria Port’Alba – pierwsza pizzeria na świecie, otwarta w 1738 roku – czy Pizzeria Starita. Ta ostatnia kusi swoją specjalnością – Montanarą, która jest odpowiednio przyrządzana. Zanim trafi bowiem do piekarnika, samo ciasto smażone jest w głębokim tłuszczu.

W Wenecji na smakoszy czeka Antico Forno. Można tu zamówić jedynie kawałek pizzy i delektować się nim zwiedzając miasto. Lokal jest mały, ale warto choć raz zakosztować tego, co ma do zaoferowania. Równie ciekawym miejscem jest Ristorante Pizzeria Maruzzella znajdująca się w Mediolanie. Ulokowana na placu Guglielmo Oberdan oczaruje zupełnie niespodziewanym smakiem pomidorów. Poza tym zachęca dobrą ceną.

Włochy posiadają rzecz jasna o wiele więcej tego typu niezwykłych lokali. W wielu miastach bowiem i mniejszych miasteczkach znajdują się miłośnicy robienia pizzy, którzy niejednokrotnie zajmują się tworzeniem tego dania od kilkudziesięciu lat. Dlatego wyjazd do Włoch po to, by delektować się kuchnią tego kraju jest jak najbardziej uzasadniony. Zwłaszcza, że oprócz świetnego jedzenia ta część świata ma do zaoferowania znacznie więcej.